Junioři začali přesvědčivě, starší dorost úspěšný na půl, mladší prohrál

Zveřejněno 12.10.2015 | Ondřej Krásný
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Druhým říjnovým víkendem začali žďárské juniorce soutěžní zápasy. V prvním i druhém kole junioři splnili roli favorita a přesvědčivě zvítězili. Starší dorost rozstřílel poslední Poděbrady, ale na ledě Jablonce neuspěl. Soupeřem mladšího dorostu byla Dukla Jihlava, proti ní se ale žďárským mladíkům vůbec nedařilo.

Ilustrační foto: René Rámiš

JUNIOŘI

Na juniory čekal v uplynulém víkendu start do soutěže a v obou případech splnili svěřenci Zdeňka Kulíška roli favorita. V prvním kole čekala na juniory Chotěboř. O svém vítězství rozhodly mladé Plameny zejména ve druhé třetině, v níž se trefily hned pětkrát. Počet branek v síti Lvů se zastavil až na čísle deset a junioři si tak připsali první tři body do tabulky.

HC Lvi Chotěboř – SKLH Žďár nad Sázavou 2:10 (1:3, 0:5, 1:2)
Branky a nahrávky: 9.Petržílek (Činčila), 49.Petržílek - 1.Kašpar (Pazourek), 8.Pazourek (Mäki), 10.Kašpar (Mäki), 22.Pazourek, 27.Kašpar, 35.Pazourek, 38.Šmída (Rozmarín,Macek), 39.Němec R. (Prchal), 53.Němec R., 58.Kampas J.

Ve druhém kole se představila žďárská juniorka na domácím ledě. V sobotu přijel Lanškroun a i ten si z Bouchalek odvezl desetibrankový příděl. Plameny si šly za vítězstvím od první minuty a nenechaly o dalších třech bodech nikoho pochybovat.

SKLH Žďár nad Sázavou – HC Orli Lanškroun 10:3 (3:0, 4:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 1.Mäki (Němec R.), 7.Dörrer (Rozmarín), 17.Mäki (Dörrer), 21.Němec R. (Kašpar), 27.Vacek (Mäki), 28.Němec R. (Kašpar,Mäki), 40.Kašpar (Mäki), 43.Kašpar, 46.Němec R. (Němec A.), 52.Mareček (Němec R.,Machovec) - 26.Doskočil Ma. (Horníček), 34.Sedláček, 43.Masopust

STARŠÍ DOROST

Na starší dorost čekal v nejprve zápas s posledním celkem tabulky a v neděli s tabulkovým sousedem. V roli favorita jeli v pátek dorostenci na led posledních Poděbrad s jasným cílem – ziskem tří bodů. Po prvním dějství Plameny dokonce prohrávaly 2:0, nicméně se jim díky výbornému zbytku utkání podařilo stav utkání otočit a přesvědčivě zvítězit.

HC Poděbrady – SKLH Žďár nad Sázavou 3:9 (2:0, 1:4, 0:5)
Branky a nahrávky: 9. Zámečník, 10. Kubát (Bouřil), 40. Baumgartner (Bouřil) - 23. Prokš (Marek), 32. Březina (Nečas), 37. Křehlík (Pytlík), 39. Macky (Kukla), 42. Nedvěd, 45. Nedvěd (Koudelka, Jirčík), 45. Kukla, 51. Koudelka (Sedlák, Nedvěd), 58. Nečas (Sedlák).

V neděli zajížděli svěřenci Petra Štěpánka na led Jablonce nad Nisou, kde je čekal daleko těžší oříšek. Tabulkový sousedé bojovali o třetí místo ve skupině Střed. Domácí Jablonec vyrovnané utkání nakonec zvládl lépe a zvítězil pouze o jedinou branku.

HC Vlci Jablonec – SKLH Žďár nad Sázavou 3:2

MLADŠÍ DOROST

Na vítězné utkání s Českými Budějovicemi chtěli mladší dorostenci navázat v utkání s Duklou Jihlava. V první třetině Plameny držely krok, nicméně ve druhém dějství Jihlava odskočila na rozdíl tří branek a to se již Žďáru dotáhnout nepodařilo. Naopak Dukla navýšila svoje vedení a přesvědčivě zvítězila a připsala si tři body.

HC Dukla Jihlava – SKLH Žďár nad Sázavou 8:1 (2:1, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 4. Daňhel (Juda), 10. Najman (Vala, Marek), 21. Najman (Úlovec, Filip), 28. Musil (Najman), 42. Juda, 44. Daňhel, 58. Marek (Brož), 59. Filip (Úlovec) – 11. Primožič (Matěcha, Pytlík)