Junioři úspěšní napůl, starší dorost stoprocentní, mladší dorost taktéž

Zveřejněno 20.02.2017 | Jakub Janů
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Junioři se představili jednou doma a jednou venku. Starší dorostence čekali dva důležité zápasy, které s přehledem zvládly. Mladší dorost sice trápila koncovka, ale tři body v závěru nakonec ubojovali

JUNIOŘI

Junioři, kteří se nachází v tabulce na předposledním místě, měli na pořadu dva zápasy. Nejprve se v pátek postavili proti druhému Kolínu. Kozlové v tomto utkání potvrdili svoje postavení v tabulce a přetlačili Žďár s přehledem 2:5. Ke druhému zápasu odcestovali na led Jindřichova Hradce. Plameny toto utkání zvládly a taktéž po výhře 2:5 braly tentokrát tři body zase oni.

SKLH Žďár nad Sázavou – SC Kolín 2:5

KLH Jindřichův Hradec – SKLH Žďár nad Sázavou 2:5

STARŠÍ DOROST

Starší dorostence čekali dva velice důležité zápasy, aby měli jistotu, že si udrží vedoucí pozici v tabulce. Nejprve se v sobotu postavili doma proti čtvrté Třemošné. Tu porazili 4:0 a po vynikajícím výkonu, jak brankáře Radosty, tak celého týmu, brali tři body.

Druhý duel je čekal opět doma a to hned v neděli. Na žďárský led přicestovaly Karlovy Vary. Po první třetině byl stav pouze 1:0 pro domácí, když se jako první prosadil Nagy. V té druhé se utkání pro Žďár vyvíjelo ještě lépe. Na 2:0 zvyšoval Nečas. Po něm se prosadil podruhé v zápase Nagy. Následně se poprvé radovali i hosté, když se dorážkou do odkryté brány trefil Kassal. Ale do konce druhé třetiny ještě stihl na 4:1 navýšit obránce Klodner. Zhruba v polovině třetího dějství dal další gól Koudelka a o dvě minuty později se stihl prosadit Trejbal. Stav na konci zápasu skončil tedy pohodovým výsledkem 6:1. Plameny si za tyto dva zápasy tedy připsaly veledůležitých šest bodů.

SKLH Žďár nad Sázavou – HC Meteor Třemošná 4:0

SKLH Žďár nad Sázavou – HC Energie Karlovy Vary „B“ 6:1

MLADŠÍ DOROST

Mladší dorostence čekal pouze jeden zápas. Netradičně v pátek se na ledě zimního stadionu v Telči postavili proti třineckým Ocelářům. Zápas nezačaly Plameny vůbec dobře. Už ve čtvrté minutě prohrávali, když se hosté zásluhou Jurzyci dostali do vedení. Dvě minuty před koncem první třetiny bylo pro Žďár ještě hůř, protože už na 0:2 pro Třinec navýšil Rybnikár. Začala druhá třetina a snad tím nejlepší možným způsobem, jaký si mohly Plameny přát. Už v osmnácté sekundě druhé třetiny ujel do úniku Pytlík, který snížil na 1:2. Do konce druhého dějství branka nepadla a podruhé se šlo do šaten za tohoto stavu. Poslední část nabídla góly až na samém závěru zápasu. Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny vyrovnal na 2:2 Poizl, ze kterého bylo zaděláno na drama. To utnul už za pouhou půlminutu Pytlík, který otočil stav na 3:2 pro Plameny. Vynikající divácká kulisa na zimním stadionu v Telči tak viděla parádní závěr domácího celku, který dokázal vyhrát a brát cenné tři body.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Oceláři Třinec 3:2