Základní část uzavřely Plameny výhrou v Českých Budějovicích. V play-off je čekají Klatovy

Zveřejněno 28.02.2018 | mk
David Servis SKLH Žďár nad Sázavou
36., středa 28.2.2018
David Servis - SKLH Žďár nad Sázavou DCB - ZNS
David Servis: Dudáček – L. Kříž, J. Kříž, Macháček, Michal, Škopek, Babčuk, Farka – Marek, Šulčík, Trummer st., Sumerauer, Bárta, Vylíčil, Jindra, Ferebauer, Zayml, Svoboda
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (41. Radosta) – Pleva, Poizl, Peslar, Klodner, Sedláček, Kolda, Hort – Konečný, Štěpánek, Bureš, Beneš, Stehlík, Gregar, Nagy, Krupka, Gergel, Kovářů, Střecha, Dospěl
Branky a nahrávky: 18. Bárta, 38. Sumerauer (Bárta), 55. Vylíčil (Macháček, Sumerauer) – 7. Beneš (Kovářů, Stehlík), 25. Nagy (Gregar, Bureš), 32. Beneš (Bureš), 40. Stehlík (Gergel, Střecha), 41. Krupka, 50. Kovářů (Beneš, Hort), 59. Stehlík (Peslar). Rozhodčí: Horňáček - Jindra, Sanuel. Vyloučení: 3:2+TS Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 26:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6, 3:7.
Č E S K É   B U D Ě J O V I C E - Poslední zápas základní části rozhodly Plameny ve druhé a třetí třetině a zaslouženě si z jihu Čech odváží tři body do již závěrečné tabulky. V té obsadili Žďárští druhé místo, což je historicky nejlepší výsledek za posledních 25 let. To hlavní, na co mělo dát poslední kolo odpověď bylo složení dvojic pro nadcházející vyřazovací boje. A výsledky dnešních zápasů určily Plamenům za soupeře západočeské Klatovy.

Žďárští hokejisté odjeli do Českých Budějovic s omlazenou sestavou, ale starší dorostenci se znovu ukázali ve skvělém světle. Formou navíc zatím oplývá Peter Beneš, jemuž doufejme vydrží i do play-off. V sedmé minutě otevřel skóre, když se v brankovišti zorientoval nejlépe a poslal puk do sítě - 0:1. Hrál se rychlý hokej a oba brankáři měli co na práci. Další šance byla proměněna v branku až v osmnácté minutě. Individuální akcí se prosadil domácí Jiří Bárta, jenž vyrovnal - 1:1.

Podobný hokej pokračoval i po nástupu na druhou třetinu. A začátek měl podobný scénář, neboť v páté minutě druhého dějství vstřelil svůj premiérový gól za A tým Martin Nagy - 1:2. O tři minuty později měl obrovskou šanci domácí útočník po přihrávce Ferebauera, ovšem Sláma skvělým zákrokem tutovku zneškodnil. To mohlo David Servis mrzet ještě více krátce po odehrané polovině zápasu, protože střeleckou formu potvrdil znovu Peter Beneš, jenž využil přihrávku Lukáše Bureše a navýšil vedení Plamenů - 1:3. České Budějovice mohly litovat neproměněných šancí, na hokejce měl obrovskou šanci Lukáš Jindra, ale v samostatném úniku trefil tyčku hostující branky! O dvě minuty později se ale přecejen David Servis kontaktní branky dočkal. Ihned po vhazování se do kotouče opřel Lukáš Sumerauer a prostřelil Slámu - 2:3. Klid znovu na hole žďárských hokejistů ale minutu před odchodem do kabin vystřelil Ondřej Stehlík, jenž zúročil skvělou práci u mantinelu Lukáše Gergela a po přihrávce před branku se nemýlil - 2:4.

Do třetí třetiny naskočil do branky Jan Radosta a přinesl Plamenům štěstí. Vstup do třetí třetiny žďárští hokejisté zvládli na jedničku a svému soupeři definitivně odskočili. Po pětačtyřiceti sekundách využil chyby domácí obrany Lukáš Krupka, který z první propálil Dudáčka v brance - 2:5. Plameny si pak zahrály i dvojnásobnou přesilovku, využít se jí ale hostům nepodařilo. V polovině zápasu si ale chuť vynahradili dostatečně, neboť skvělou přihrávkou uvolnil Peter Beneš na útočné modré Ondřeje Kovářů, jenž si s brankářem Dudáčkem elegantně poradil a navýšil náskok - 2:6. Z tutovek nebylo David Servisu přáno, jelikož trestné střílení po faulu Sedláčka jel Jakub Marek, nicméně Radosta jeho nájezd vychytal. Českobudějovičtí hokejisté sice pět minut před koncem snížili, ale o výsledku již bylo rozhodnuto. Adam Vylíčil si našel před brankovištěm puk a ten se zastavil až o síťku v brance - 3:6 Střelecké konto tohoto utkání zakončil Ondřej Stehlík parádní individuální akcí po které si posadil brankáře a pak zasunul do odkryté branky - 3:7.

Plameny v prvním kole play-off narazí na Klatovy, první souboj je čeká již v sobotu!

Tajenka rozluštěna, jdeme na Klatovy!

Příspěvek sdílený SKLH Žďár nad Sázavou (@zdarskyplameny),

Milan Kupka (trenér David Servis České Budějovice):
„Dneska jsme měli den blbec a Žďár si odvezl zasloužené vítězství, dnes k tomu není moc co dodat. V play-off jsme nováčci, jdeme tam poprvé a je nám jedno s kým hrajeme, nemáme co ztratit. Ale na Havlíčkův Brod se nám daří, takže uvidíme.“

„Dneska jsme měli zase spoustu mladých kluků, kteří vůbec nezklamali. Byl to takový otevřený zápas nahoru-dolů a jsem rád, že jsme ukončili tu základní část, která byla úspěšná výhrou. V sobotu nás čeká ta hlavní část a já věřím, že budeme nachystaný a odrazíme se správně. O soupeři jsme nespekulovali, nemá to cenu. Dnes jsme hráli tady a vyhráli jsme, tudíž máme Klatovy a záležet bude stejně jenom na nás.“